کارخانه ی آماتیس پودر

پودر سفیده تخم مرغ

پودر سفیده تخم مرغ حتی قبل از آنکه پودر پروتئین پنیر و کازئین در دهه ۹۰ میلادی رواج پیدا کند به عنوان یک مکمل غذایی استفاده می‌شد. پودر سفیده تخم مرغ یکی از عناصر کلیدی در رژیم غذایی بدنسازان و تمام افرادی است که به سلامت ماهیچه‌های خود اهمیت می‌دهند.

پودر سفیده تخم مرغ علاوه بر حفاظت از زرده، حاوی مواد مغذی برای نطفه نیز می‌باشد تا در نهایت در چرخه خود به جوجه تبدیل شود. پروتئین‌های موجود در سفیده تخم مرغ شامل آلبومین ها، موکوپروتئین‌ها و گلوبولین‌ها می‌باشند. علاوه بر این سفیده تخم مرغ فاقد هر گونه چربی  می‌باشد.

بنابراین پودر سفیده تخم مرغ یک بسته‌بندی کامل از انواع مواد مغذی است. در واقع، سفیده تخم مرغ می‌تواند حاوی ۴۰ نوع مختلف از پروتئین‌ها از جمله اوالبومین و اوتوترسفررین نیز باشد.

خواص پودر سفیده تخم مرغ:

اوالبومین تقریبا ۵۵ درصد و اوتوترسفررین حدود ۱۰ درصد از پروتئین‌های سفیده را تشکیل می‌دهند. اوتوترسفررین یک پروتئین تشکیل دهنده آهن در بدن است که خواص ضد میکروبی نیز دارد. علاوه بر پروتئین، سفیده تخم مرغ شامل اسید آمینه (آمینو اسید) مختلف نیز می‌باشد، اسید‌هایی مانند لوسین، ایزولیزین و والین که برای سنتز پروتئین عضلانی حیاتی هستند و منجر به رشد عضلات می‌شوند. پودر سفیده تخم مرغ جهت استفاده ورزشکاران و افراد دارای رژیم غذایی قابل استفاده و مفید بوده و همچنین یکی از عوامل اصلی رشد و تقویت عضلات می باشد.

همچنین پودر سفیده تخم مرغ یک ماده غذایی ارزشمند که با دارا بودن درصد بالای پروتئین، فاقد چربی است. این ماده شامل بیش از ۶۰ درصد پروتئین با کم‌تر از ۱ گرم چربی در هر وعده است.

همانطور که می‌دانید تهیه و استفاده از مکمل‌های دست ساز و قابل دسترس در بین ورزشکاران و افراد دارای رژیم غذایی خاص بسیار پرطرفدار و رایج شده است که این موضوع ارتباط مستقیمی با نبود اطمینان کافی به منظور استفاده از مکمل‌های آماده و مقرون به صرفه بودن مکمل‌های دست ساز دارد، لذا تهیه مکمل دست ساز و خانگی بسیار ارزان تر از مکمل‌های آماده می‌باشد.

پودر سفیده تخم‌ مرغ باعث ایجاد یک منبع پروتئین ایده‌آل برای کسانی که به لاکتوز حساس هستند می‌شود. پودر سفیده تخم‌مرغ را می‌توان با دیگر منابع پروتئینی مانند پودر آب پنیر و پروتئین شیر مخلوط کرد و یک ترکیب پروتئین چند منبعی را ایجاد نمود.

پودر سفیده تخمه مرغ

پودر سفیده تخم مرغ و استفاده از آن در بدنسازی:

پروتئین موجود در سفیده تخم مرغ باعث رشد ماهیچه‌ها می‌شود و سنتز پروتئین در عضلات را افزایش می‌دهد. این سنتز پروتئین در عضلات است که به رشد و تقویت ماهیچه‌ها کمک می‌کند. لوسین، اسید آمینه اصلی تحریک کننده سنتز پروتئین در عضلات، پس از وعده غذایی است که در سفیده تخم مرغ به فراوانی یافت می‌شود. در واقع سفیده دارای حدود ۹ درصد لوسین که غلظت آن ۱۰ تا ۲۰ درصد بیشتر از سایر منابع پروتئینی است می‌باشد.

آمینو اسید دیگری که در سفیده تخم مرغ وجود دارد، آرژنین است. آرژنین با تحریک رگ‌های خونی و گشاد کردن آن‌ها جریان خون را به سمت ماهیچه‌ها تقویت می‌کند و در نتیجه اکسیژن، مواد مغذی و هورمون‌های آنابولیک بیشتری به آن‌ها می‌سد. حاصل این فعل و انفعالات انرژی بهتر در طول تمرین و بهبود رشد عضلات بعد از تمرین خواهد بود.

هضم پروتئین تخم مرغ با سرعت و میزان متعادلی صورت می‌گیرد که منجر به افزایش چشمگیر اسید‌ آمینه‌های در پلاسمای خون می‌شود. سلول‌های عضلات کاملا نسبت به تغییرات سطح اسید آمینه خون حساس هستند، بنابراین افزایش سطح این مواد باعث ایجاد پاسخ مثبت از سوی ماهیچه‌ها می‌شود.

ارسال یک نظر